foto1
Kadeřnické služby
foto1
Kosmetické služby
foto1
Nehtová modeláž a manikúra
foto1
Piercing
foto1
Pedikúra

hair saloonSalon Da Vinci je tu pro Vás již od srpna 2006. Nabízíme Vám zde profesionální péči o vlasy a tělo. Naší snahou, největším přáním a nejlepší odměnou je Vaše spokojenost.

+420 608 822 102
Recepce

Salon Da Vinci

Žižkovo nám. 133/20, Prostějov

Facebook

Odkazy

Návštěvy

 

Arganový olej

Co je arganový olej

Arganový olej se řadí mezi nejvzácnější a nejdražší oleje na světě, proto se nazývá MAROCKÝM či TEKUTÝM ZLATEM. Olej je panenský, 100% čistý a lisovaný za studena. Vyrábí se z plodů pouštního stromu ARGANIA SPINOSA, který se nachází pouze v jihozápadním Maroku. Tyto plody jsou pak marockými ženami tradičním postupem pracně vytloukány na kamenech a následně prodány farmaceutickým a kosmetickým firmám. Stromy Arganie jsou ohrožené a chráněné UNESCO.

Využití:
kosmetika, gastronomie, prevence

Složení
Má 3x vyšší obsah vitamínu E než mají ostatní zdroje, proto patří mezi jeden z nejlepších antioxidantů. Dále obsahuje vitamíny A, B, D, nenasycené mastné kyseliny (OMEGA 3 a OMEGA 6), 80% nenasycených mastných kyselin a 20% nasycených kyselin, velké množství fitosterolů a karotenoidů.

Zajímavost
Na 1 litr arganového oleje je potřeba 30 kg plodů arganie, což odpovídá 4-5 stromům a jeho výroba trvá zhruba 20 hodin.

Na co si dát pozor
Arganový olej je dnes velice populární. Na internetu, v obchodech s kosmetikou, v obchodech se zdravou výživou je olej většinou vystaven před velkým nápisem "100% čistý arganový olej". Bohužel, existuje mnoho takových rádoby arganových olejů, kterým byste se měli vyhnout. Je rozumné vědět, že ne každý arganový olej, který je Vám nabízen, má skutečnou a pravou garanci kvality.

Pro lepší orientaci zde uvádíme několik varovných signálů, které ukazují na nepoctivý (ředěný, pančovaný nebo jinak upravovaný) olej:
Složení - seznam obsahu oleje je velmi krátký, strohý. Možná je pouze uvedeno, že je to 100% arganový olej a nic dalšího není uvedeno. Takový olej nechtějte. Vždy se podívejte na "ingredients", které jsou uvedeny na etiketě. U pravého arganového oleje je v ingredients pouze "ARGANIA SPINOZA KERNEL OIL".

Cena - Arganový olej je velice náročný na výrobu. Jeho výroba zabírá dlouhé hodiny manuální práce. Proto nemůže existovat "levný arganový olej". Dvě stovky za 100 ml oleje se jeví jako výhodná koupě, ale pozor, není v láhvi jen obyčejný rostlinný olej!? Opravdu kvalitní Arganový olej se nedá výhodně koupit. Na druhou stranu, extrémně drahý arganový olej nemusí být nutně nejlepší. Možná je drahý z důvodů marketingových výdajů. Závěrem nutno říci, že Arganový olej, pokud je ve 100% kvalitě není levný v porovnání s dalšími přírodními oleji, ale je bezkonkurenčně vysoce účinný a blahodárný pro Vaše tělo.

Vůně (aróma) - zapáchajícímu oleji se raději vyhněte. Na druhou stranu, olej, který nijak není cítit je také podezřelý. Může jít o vysoce zředěný olej nebo je to olej, který je průmyslově zbaven zápachu. Pozor také na oleje, které voní jinak než přírodně, mohou být namíchány s parfémem a to se pak již nejedná o přírodní bio olej. Skutečný, pravý, čistý kosmetický Arganový olej je cítit "ořechově". Kdosi řekl, že je cítit jako "popcorn". Jednoduše řečeno, musí vonět přirozeně. Poznat pravou vůni Arganového oleje se naučíte až po jeho pravidelném používání, ale podržte si v mysli základní věc, má ořechové aróma.

Struktura - Arganový olej by měl být jemný a hebký. Rychle se vstřebává do pokožky. Nemá být mastný nebo příliš vlhký. Neměl by v žádném případě pokožku dráždit. I při poranění kůže a následném použití Arganového oleje by měl přivodit uklidňující pocit, v žádném případě by neměl přivodit bolest.

Sediment (sedlina) - Pravý Arganový olej má často na dně lahvičky malé množství sedliny a má malinko zakalený vzhled. Je to z důvodu původních technologií zpracování. Pokud narazíte na dokonale průzračný arganový olej, vězte, že prošel průmyslovými filtračními systémy a do jeho přirozenosti má hodně daleko.

Výsledky - Pravou podstatu a kvalitu něčeho poznáte ne z toho, co o sobě říká, co je o něm napsáno nebo jak je zabalen, ale jak plní účel, pro který je určen. Každý den nám zákazníci píšou, jak si oblíbili náš Arganový olej. Říkají, že si zvykli ho používat všude - na pokožku, na vlasy, na nehty, v péči o miminko. Co Vám rádi doporučujeme, a to je také jediné, co můžeme, je - přesvědčte se sami. U nás můžete koupit pouze Arganový olej v nejlepší kvalitě.

Pečujte o své vlasy s arganovým olejem Hydratační a jiné vlasové přípravky jsou na trhu velmi populární. Všichni chceme vypadat dobře a jeden způsob, jak vypadat dobře je mít lesklé a silné vlasy. A to platí jak pro ženy tak pro muže. Lidé však často netuší, že výrobky, které jsou na trhu, mohou být jedním z důvodů, proč jsou jejich vlasy suché a poškozené. Nadměrnou "léčbou" nevhodnými přípravky dochází naopak k poškození vlasů. Tyto škody ale nyní můžete snadno napravit!

Jak pomáhají látky obsažené v arganovém oleji Vašim vlasům?

Arganový olej obsahuje mnoho látek, živin a vitamínů, které jsou nejen dobré pro pleť, ale i pro vlasy a pokožku hlavy. Nejdůležitější z nich jsou tokoferol (vitamín E), nenasycené mastné kyseliny a látka skvalen.

Vitamin E je antioxidant. Jak již bylo zmíněno dříve, tento vitamín pomáhá eliminovat volné radikály a udržovat správný krevní oběh v celém těle včetně hlavy. Bez zdravé cirkulace krve nemají vlasy dostatek živin, což způsobuje, že jsou vlasy slabé, třepí se a snadno se lámou.To je důvod, proč je vitamin E jednou z klíčových složek agranového oleje, která zajišťuje, aby byly Vaše vlasy zdravé a silné.

Nenasycené mastné kyseliny mají odlišný účinek na vlasy, než vitamin E. Jsou nezbytnou součástí pro regeneraci vlasů a jejich zdravý růst. V tomto ohledu je nejvíce užitečná kyselina Omega 3. Ta vyživuje vlasy zevnitř, výživuje folikuly a stimuluje tak růst zdravých vlasů.

Konečně, arganový olej obsahuje skvalen, který je třeba pro udržení hydratace pokožky hlavy a vlasů. Naše tělo produkuje olej pro vlasovou pokožku a vlasy přirozeně, někdy ho ale ztrácíme díky působení vnějších faktorů, jako jsou sluneční teplo a prach. Skvalen dodává tyto přirozené oleje našim vlasům a pokožce a udržuje tak naše vlasy zdravé a lesklé.

Arganový olej a pokožka hlavy

Arganový olej vyživuje a hydratuje nejen samotné vlasy, ale také pomáhá udržet zdravou pokožku hlavy. Jak je známo, poškozená či nezdravá pokožka hlavy znamená nevzhledné nebo poškozené vlasy. Zdravá pokožka hlavy se zdravými vlasovými folikulami vytváří dokonalý vzhled a zdraví pro Vaše vlasy.

Tipy pro péči o vlasy:
Při roztřepených konečcích vlasů zahřejeme v dlaních pár kapek arganového oleje a vtíráme do jednotlivých pramenů. Vlasy poté rozčešeme, zabalíme do ručníku a necháme působit asi 10 minut. Potom vlasy omejeme jemným šampónem.

Arganový olej lze použít jako masku na vlasy. Vmasírujte olej do vlasů a pokožky hlavy, nechte působit alespoň 45 minut a poté opláchněte jemným šampónem. Masáž s arganovým olejem dvakrát týdně snadno pomůže udržet vaše vlasy přirozeně zdravější a krásnější!

Naše cena za 100ml arganového oleje je 520,-.

Reklama

Copyright © 2019 Salon Da Vinci

Tyto stránky používájí cookies a další technologie, takže můžeme vylepšit naše zkušenosti na našich stránkách.